Jesteś tu: Strona główna >> Oferta >> Chirurgia szczękowa

Chirurgia szczękowa

W naszym gabinecie stomatologicznym w Bydgoszczy wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej, do czego używamy specjalistycznego sprzętu oraz najlepszego znieczulenia. Dzięki posiadaniu wiedzy ogólnochirurgicznej oraz stomatologicznej, jesteśmy w stanie przeprowadzać rozmaite operacji schorzeń jamy ustnej.

Rodzaje wykonywanych zabiegów i operacji

Do naszych specjalności należą:

  • ekstrakcje,
  • resekcje wierzchołków korzeni,
  • odsłanianie zębów w celu przyklejenia zamka ortodontycznego,
  • wytłuszczanie torbieli,
  • plastyka połączenia ustno-zatokowego.


Podstawowym zabiegiem, który wykonujemy dla naszych Pacjentów jest ekstrakcja zęba, a więc usunięcie go z zębodołu w przypadku, gdy nie nadaje się on do leczenia. Dotyczy to również zębów złamanych, zatrzymanych oraz niewyrzniętych. Stosujemy do tego celu profesjonalne narzędzia, a precyzja i szybkość działań oraz zastosowane znieczulenie miejscowego sprawiają, że każdy zabieg kończy się pełnym sukcesem. Zajmujemy się także skomplikowanym usuwaniem ósemek oraz wykonujemy zabiegi z uwagi na przyszłe leczenie ortodontyczne albo protetyczne.


Z ekstrakcjami czasami wiąże się również konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego między jamą ustną a zatoką szczękową. Wykonujemy go w przypadku, gdy korzenie anatomiczne zęba położone były w obrębie zatoki albo kiedy doszło do uszkodzenia kości czy błony śluzowej w bliskim położeniu zatoki szczękowej.


Jeżeli chodzi o wytłuszczanie torbieli, jest to konieczne w przypadku, gdy mają one średnicę większą niż 8 milimetrów – interwencja chirurgiczna wiąże się w tym przypadku bardzo często z resekcją korzenia zęba przyczynowego.


Resekcje wierzchołków korzeni wykonuje się w przypadku zębów z dużymi zmianami przy wierzchołkach albo obumarłych, przez które rozwinął się stan zapalny w postaci ziarniniaka, torbieli, czy też ropnia. Stosuje się, gdy zębów nie można poddać ponownemu leczeniu kanałowemu albo wierzchołka, którego nie da się leczyć zachowawczo.


Wszystkie zadania wykonywane są przy pomocy najlepszych narzędzi i przez wykwalifikowanych specjalistów, pracujących w naszym bydgoskim gabinecie stomatologicznym.

 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl