Jesteś tu: Strona główna >> FAQ >> Czy należy bać się implantów?

Czy należy bać się implantów?

Wielu Pacjentom implanty zębowe oraz zabieg ich wszczepienia kojarzy się z bardzo poważną ingerencją stomatologiczną. Nic więc dziwnego, że do gabinetu bardzo często zgłaszają się pełni obaw i wątpliwości. Z tego też względu warto zdecydować się na konsultację, w trakcie której dentysta będzie w stanie nie tylko odpowiedzieć na Państwa pytania, ale również obalić mity, które bardzo często powstrzymują osoby z ubytkiem w uzębieniu przed odbudową brakującego zęba.

Czy strach przed implantami jest uzasadniony?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest krótka i prosta. Brzmi: NIE. Najważniejsze argumenty, które pozwalają nam udzielić Państwu tak zdecydowanej odpowiedzi przedstawiamy poniżej.


  • 1) Indywidualne dopasowanie – każdy stomatolog rozpoczyna leczenie od wykonania pełnego prześwietlenia – ma więc całkowity wgląd w strukturę uzębienia Pacjenta, a co za tym idzie – plan wszczepienia implantu jest w stanie zrealizować w sposób indywidualny, dbając o pełne dopasowanie.


  • 2) Przewidywalność zabiegu – to kolejna, doceniana przez dentystów i pacjentów zaleta proponowanego rozwiązania. Dzięki rozwojowi medycyny stomatologicznej zabiegi wszczepienia implantów zębowych oraz odbudowy protetycznej charakteryzują się wysokim stopniem przewidywalności. Znany jest zarówno czas gojenia (dla fazy związanej z umiejscowieniem w kości wszczepu jest to czas od 3 do 6 miesięcy), jak również możliwe jest jego bardzo dokładne zaplanowanie. Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań wynosi zaledwie 0,5%.


  • 3) Rozwiązania na stałe – inwestycja na całe życie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i trwałych materiałów, wszczepy okazują się rozwiązaniami na bardzo długi czas. Mogą więc z powodzeniem, wraz z koronami protetycznymi, zastępować zęby naturalne.


 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl