Jesteś tu: Strona główna >> Oferta >> Implanty

Implanty zębowe

W dzisiejszych czasach bardzo dużą uwagę przywiązuje się do estetyki uśmiechu, który decyduje często o samopoczuciu oraz pewności siebie. W dobie nowoczesnej stomatologii można poradzić sobie z każdy problemem, również z brakami zębowymi, a my polecamy Państwu wszczepy stomatologiczne, nazywane również implantami, które są jednymi z naszych specjalności. Skuteczność zabiegów potwierdzona jest przez zadowolonych Pacjentów, a ich trwałość oraz wysoka estetyka pozwalają cieszyć się jakością uśmiechu.

Czym są implanty?

Przed skorzystaniem z zabiegu warto dowiedzieć się czym są implanty zębowe, jak wygląda ich wszczepianie i dlaczego to właśnie na ten rodzaj eliminowania braków w uzębieniu warto się zdecydować. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest ogromna trwałość, na którą wpływ ma rodzaj zastosowanego materiału. Nasz bydgoski gabinet wykorzystuje wysokiej jakości tytan, który jest pierwiastkiem idealnie nadającym się do ich wykonywania ze względu na obojętne traktowanie go przez organizm człowieka. Implanty wewnątrzkostne przypominają śrubę, która pełni rolę sztucznego korzenia, bowiem umieszczane są w miejscu utraty zęba. Po wgojeniu się w tkankę kostną stanową on fundamenty do wykonania korony, mostku lub protezy, czym również zajmują się nasi specjaliści. Jest to zazwyczaj najlepsze rozwiązanie do uzupełniania nie tylko pojedynczych, ale również wielu braków w uzębieniu. Przemawiają za nimi względy medyczne i estetyczne, a także to, że brak obciążeń powoduje zanik kości, a umieszczenie ich w kościach szczęki lub żuchwy redukuje ten proces. Podejmujemy decyzję o sposobie leczenia po konsultacji z Pacjentem, decydując się na to ile wszczepów można zastosować, aby w późniejszych latach nie pojawiły się jakiekolwiek komplikacje. Ich liczba to zawsze kwestia indywidualna, która ma związek nie tylko z ilością braków, które należy uzupełnić, ale również warunków kostnych – zbytnie obciążenie jest niekiedy szkodliwe.Zalety i wady korzystania z implantów

Ogromnym plusem korzystania z implantów stomatologicznych jest to, że są doskonałą alternatywą dla ruchomych rozwiązań protetycznych. Są bowiem nieruchome i nie jest konieczne szlifowanie sąsiednich zębów w celu wszczepienia podpory dla odbudowy protetycznej, w związku z czym zachowana jest struktura zdrowego zęba. Dzięki nim możliwe jest skorzystanie z rozmaitych rozwiązań protetycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta, który dzięki temu może samemu zdecydować o sposobie wypełniania luk i tym samym kosztach całego zabiegu.


Wszczepy tego rodzaju to również całkowita naturalność jeżeli chodzi o funkcjonalność oraz estetykę – nie wywołują niepożądanych reakcji w organizmie, świetnie przywracając możliwości, jakie daje zdrowe uzębienie (przeżuwanie, swoboda mówienia). Dzięki dużej stabilności, braku konieczności wykonywania korekt w późniejszych latach oraz ogromnej trwałości, w większości przypadków są rozwiązaniami na całe życie. Dzięki temu przynoszą również oszczędność pieniędzy w dłuższej perspektywie. Doskonale sprawdzają się również w przypadku Pacjentów, którzy cierpią z powodu całkowitego braku uzębienia. Zastosowanie implantów w takim przypadku powoduje, że nacisk wytworzony przez siłę żucia przenosi się na kości, a nie tak jak w przypadku protez ruchomych – na dziąsła.


Czy w takim razie wszczepy posiadają jakiekolwiek wady? Dla wielu osób jest to wysoki koszt ich zastosowania, który jednak zwraca się w dłuższej perspektywie. Taka cena wynika z korzystania przez gabinety (również nasz bydgoski) najnowocześniejszych rozwiązań, które są gwarancją tego, że sztuczne zęby będą trwałe, estetyczne i całkowicie spełnią oczekiwania Pacjenta. Pewnym problemem bywa niekiedy czas leczenia, bowiem należy dać implantom czas na zrośnięcie się z kośćmi i dopiero wtedy można wykonywać dalsze prace protetyczne. Można wspomnieć także o ryzyku odrzucenia wszczepu przez organizm, jednak dzięki stosowaniu najlepszych materiałów oraz wykonywaniu zabiegów za pomocą narzędzi najnowszej generacji jest ono zminimalizowane i występuje stosunkowo rzadko.

Implanty przed i po zabiegu

Aby Pacjent miał pewność tego, że zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie i bezpiecznie, zostaje mu przedstawiony pełen plan leczenia, koszty, a także wszelkie konsekwencje zastosowania tego rodzaju rozwiązań. Warto pamiętać, że nie zawsze proces kwalifikacji do zabiegu kończy się sukcesem, bowiem zdarza się, że aspekty zdrowotne nie pozwolą na wszczepienie implantów.


Sam zabieg składa się z kilku etapów, wśród których zalicza się:

  • odsłonięcie wyrostka zębodołowego i zaznaczenie na nim,
  • frezowanie płaskie, wiercenie głębokości i frezowanie poszerzające,
  • gwintowanie,
  • wprowadzenie wszczepu,
  • odłączenie przenośnika, wkręcenie śruby zamykającej,
  • zamknięcie rany.


Po zabiegu dostaniecie Państwo zalecenia na najbliższe tygodnie, które dotyczą przede wszystkim higieny (np. płukanie miejsca implantu po każdym posiłku solą fizjologiczną) czy płynnej diety pokarmowej. Czas trwania gojenia oraz wszelkie szczegóły postępowania to indywidualne kwestie dostosowywane do każdego Klienta osobno.

Przykłady zastosowań implantów

Przypadek 1
Przypadek 2
Przypadek 3
Przypadek 4
Przypadek 5
Przypadek 6
Przypadek 7

 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl