Jesteś tu: Strona główna >> Stomatologia

MałeccyDent -Stomatologia

Stomatologia zachowawcza

Jej fundamentalnym założeniem jest troska o utrzymanie naturalnych zębów w jak najlepszym zdrowiu i kondycji. W praktyce zajmuje się ona leczeniem próchnicy oraz ogólną, szeroko pojętą profilaktyką. Dobranie odpowiednich metod oraz materiałów pozwala zwalczyć takie objawy jak: mało efektowne plamy próchnicowe, ubytki twardych części zęba, itp. Nie leczone schorzenia mogą prowadzić do zaostrzenia stanów chorobowych, docierając do miazgi, co związane jest z odczuwaniem silnego bólu. W skrajnym przypadku, zaniechanie leczenia próchnicy może doprowadzić do obumarcia zęba, który zaburza estetykę uśmiechu, a niekiedy stać się może źródłem infekcji. Usunięcie zęba jest postępowaniem ostatecznym i staramy się stosować je tylko w sytuacji braku innych możliwości. Zajmujemy się także leczeniem drobnych ubytków stosując wypełnienia od najlepszych producentów, zapewniające idealne dopasowanie barwy do koloru naturalnego szkliwa. Więcej informacji.

 

Stomatologia estetyczna (wybielanie zębów, korekta kształtu, usuwanie kamienia)

Zadbany wygląd pozwala czuć się pewniej i swobodniej w towarzystwie, dotyczy to również uśmiechu. Zdrowe, piękne zęby nie stanowią przeszkody podczas rozmowy czy w innych sytuacjach towarzyskich. Sprawiają, że osoby uśmiechają się bez skrępowania i są pozytywnie odbierane przez otoczenie. Aby osiągnąć wymarzony efekt zapraszamy do skorzystania z oferty naszej stomatologii estetycznej.

Proponujemy:

 • zabieg higieniczno- profilaktyczny z instruktażem higieny jamy ustnej,
 • usuwanie kamienia nazębnego i osadów (m.in. zapobiega parodontozie)
 • nakładkowe wybielanie zębów – stosujemy nowoczesną technikę dla rozjaśnienia koloru zębów. Głównym elementem tej metody jest wykorzystanie nakładki, stanowiącej pewną formę, która po wypełnieniu specjalnym żelem wybielającym jest zakładana na zęby. Efekty są widoczne już po drugiej dobie stosowania preparatu. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny: po pierwsze – przeprowadzany pod stałą kontrolą specjalistów, po drugie – badania kliniczne dowiodły, że nie powoduje uszkodzeń szkliwa. Efektem ubocznym może być okresowa nadwrażliwość na bodźce termiczne, która szybko znika po zakończeniu procesu.
 • korekta kształtu zębów materiałami kompozytowymi – stosujemy materiały oraz metody, które w jak najmniejszym stopniu ingerują w naturalną strukturę. Przy nieprawidłowym kształcie, diastemie, wrodzonych ubytkach szkliwa staramy się początkowo zastosować materiały kompozytowe, jak licówki bądź wypełnienia. W ostateczności sięgamy po rozwiązania protetyczne, ortodontyczne, a także chirurgiczne.
 • Więcej informacji.

 

Protetyka (korony pełnoceramiczne, implanty i protezy)

W naszym gabinecie w Bydgoszczy przygotowujemy nowoczesne konstrukcje protetyczne, w tym protezy bezklamrowe (na teleskopach bądź zatrzaskach), onleye, korony pełnoceramiczne, implanty. Więcej informacji.

 

Leczenie kanałowe

Jest to zabieg wykonywany na zębinie, która posiada drobne kanaliki, pozwalające przewodzić doznania tj. ból na bodźce termiczne bądź smakowe. Prowadzą do miazgi, czyli serca zęba, która stanowi zespół wielu nerwów i naczyń krwionośnych. Leczenie kanałowe z uwagi na specyfikę anatomiczną miejsca zabiegowego wymaga precyzji działania oraz czasu. Długość kanału mierzona jest specjalnym urządzeniem (endometr), zaś kontrola szczelności wypełnienia odbywa się przy użyciu komputerowego RTG (wizjografi) emitującego znikomą dawkę promieniowania. Dzięki zastosowaniu znieczulenia jest to całkowicie bezbolesny zabieg. Więcej informacji.

 

Chirurgia szczękowa

Jest to dział medycyny zajmujący się operacyjnym leczeniem schorzeń jamy ustnej. Wymaga wiedzy ogólnochirurgicznej oraz stomatologicznej. Zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej przeprowadzamy przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu oraz w znieczuleniu. Wykonujemy:

 • ekstrakcje – czyli usuwanie z zębodołu zębów, których nie można uratować w toku tradycyjnych technik leczenia, a także zębów złamanych, niewyrzniętych, zatrzymanych,
 • ekstrakcje zębów z uwagi na leczenie ortodontyczne bądź protetyczne,
 • ekstrakcje ósemek,
 • resekcje wierzchołków korzeni - czyli odcięcie wierzchołka korzeni wraz ze zmianą chorobową,
 • odsłanianie zębów w celu przyklejenia zamka ortodontycznego,
 • wyłuszczanie torbieli,
 • plastyka połączenia ustno - zatokowego.

Więcej informacji.

 

Przykłady naszych realizacji

 

Protetyka - Przypadek 1 - licówki i mosty


 

Protetyka - Przypadek 2 - licówki i mosty


 

 

 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl