Jesteś tu: Strona główna >> Oferta >> Protetyka

Protetyka

Leczenie zębów jest współcześnie bardzo rozbudowaną dziedziną medycyny, do której zalicza się między innymi protetyka, obejmująca najbardziej skomplikowane działania mające na celu przywrócenie pełnej estetyki oraz funkcjonalności uzębienia. Jako doświadczeni specjaliści dysponujący najlepszymi materiałami oraz urządzeniami, oferujemy Państwu szereg różnorodnych zabiegów, dzięki którym znowu będziecie chcieli się uśmiechać i poczujecie się dużo swobodniej w każdym towarzystwie.


Współcześnie protetyka odbiega od tradycyjnych metod, bowiem dzięki ogromnej różnorodności materiałów i sposobów, możliwe jest zarówno odbudowanie całych zębów, ich fragmentów, a nawet przywrócenie pełnego uzębienia na bezzębnej szczęce. Przygotowujemy dodatkowo nowoczesne konstrukcje protetyczne i wykorzystujemy rozmaite rodzaje uzupełnień protetycznych – stałych i ruchomych. W naszym bydgoskim gabinecie stomatologicznym specjalizujemy się również w nowoczesnej implantoprotetyce, która pomaga w odbudowie uzębienia wielu osobom na całym świecie.

Korony porcelanowe i na implantach

Mimo że szkliwo jest najtwardszą kością w ludzkim ciele, czasami i ono nie jest w stanie oprzeć się próchnicy czy rozmaitym uszkodzeniom. W niektórych sytuacjach konieczne jest więc zastosowanie porcelanowej korony, która stanowi całkowitą odbudowę zęba przy wykorzystaniu różnych materiałów. Jest to trwałe uzupełnienie osadzane na zębach żywych lub martwych, które idealnie sprawdza się w przypadku dużych zniszczeń koronowych zęba, znacząco poprawiając estetykę, a także lepiej utrzymując w ustach protezy ruchome. Korony wykonywane z porcelany doskonale imitują szkliwo, ponieważ posiadają trwałą barwę, kształty, odpowiednią objętość biologiczną i wytrzymałość mechaniczną.


Specjalizujemy się również we wszczepianiu implantów na koronach, które są skuteczne w uzupełnianiu braków zębowych i nie naruszają sąsiednich zębów. Zawsze korzystamy z tytanowych implantów stomatologicznych, ponieważ pierwiastek ten jako jedyny umożliwia trwały zrost z tkanką kostną.

Onlaye i inlaye pełnoceramiczne

Bardzo popularnymi rozwiązaniami są również korony pełnoceramiczne (inlay i onlay), które są doskonałymi rozwiązaniami, kiedy zniszczenie danego zęba sięga 30-50 procent. Wykonywane są zawsze z ceramiki, odznaczając się doskonałą szczelnością, trwałością oraz estetyką. Rozwiązanie to pozbawione jest wad, jakie posiadają materiały kompozytowe wykorzystywane przy tworzeniu wypełnień.


Obie konstrukcje są do siebie bardzo podobne, jednak nakład onlay różni się tym, że obejmuje swoim zasięgiem także część guzków i odtwarza większą część powierzchni żującej.

Licówki pełnoceramiczne

W przypadku konieczności poprawienia koloru lub kształtu zęba martwego albo uszkodzonego, najczęściej korzystamy z licówek pełnoceramicznych. Stosuje się je również w przypadku trwałego przebarwienia zęba i przy konieczności korekcji przerw międzyzębowych.


Licówka jest cienkim porcelanowym listkiem, który przykleja się do zewnętrznej części zęba. Oszczędza ona zdrowe tkanki zęba i daje możliwość uzyskania trwałego, bardzo estetycznie wyglądającego efektu, przypominającego do złudzenia naturalne zęby. Rozwiązanie to stosowane jest bardzo często ze względu na swoją uniwersalność oraz możliwość wykonywania w przyszłości innych prac protetycznych na zębie. Dodatkowym atutem jest bardzo mała inwazyjność, a te rozwiązania stomatologiczne stosowane są najczęściej u gwiazd filmowych, które dzięki temu mogą legitymować się nieskazitelnie białym i pięknym uśmiechem.

Protezy

Do specjalności naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy należy także wykonywanie protez, które są szczególnie przydatne w sytuacji, gdy nie jest możliwe inne działanie mające na celu zastąpienie utraconego zęba. Wykonujemy protezy:

  • na teleskopach,
  • na zatrzaskach.


Te pierwsze stosowane są przy resztkowym uzębieniu – są całkowicie nieruchome i dają możliwość odczuwania pełni smaku, ponieważ nie pokrywają podniebienia. Ich korony składają się z dwóch elementów, pomiędzy którymi występuje tarcie, zaś wykorzystanie szczerozłotej powłoki wpływa na wysoką estetykę, a także charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym. Protezy tego rodzaju dają łatwość w utrzymaniu higieny i doskonale służą Pacjentom bez względu na stan ich uzębienia.


Protezy na zatrzaskach to również najwyższa estetyka, a do tego ogromna trwałość, która utrzymuje się przez długie lata. Wykonujemy zatrzaski na korzeniach lub implantach, a proteza jest niewidoczna dzięki zastosowaniu porcelany i całkowicie nieruchoma.

Belki Doldera na implantach

Bezzębie całkowite leczymy przy pomocy belki Doldera, bowiem jest ona niezbędnym elementem protetycznym do zakotwiczenia protezy całkowitej. Wykorzystujemy do tego celu wcześniej wszczepione implanty. Stabilność takiej protezy uzyskuje się dzięki wykorzystaniu specjalnych elementów zatrzaskowych.


Jakie są jej zalety? Przede wszystkim niższe ceny aniżeli w przypadku zastosowania porcelanowych mostów na implantach, gdzie konieczne jest użycie dużej liczby koron porcelanowych oraz większej liczby implantów (w przypadku belki Doldera stosuje się czasami jedynie dwie). Dają one również możliwość łatwego utrzymania higieny, bowiem można uwolnić je z zatrzasków i wyczyścić. Najczęściej stosowane są w przypadku osób w podeszłym wieku.


Protetyka jest bardzo szerokim działem stomatologii, a nasze działania oraz wybór odpowiednich środków dostosowane są zawsze do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Wykorzystujemy w swojej pracy tylko najtrwalsze i najwyższej jakości materiały oraz stosujemy metody sprawdzone, pozwalające przywrócić piękny i zdrowy uśmiech, który w dzisiejszych czasach ma bardzo duże znaczenie.

Protetyka - przypadek 1 - licówki i mosty


 

Protetyka - przypadek 2 - proteza na zatrzaskach


 

 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl