Jesteś tu: Strona główna >> FAQ >> Wybielanie zębów

Najczęściej zadawane pytania - Wybielanie zębów

Kto może skorzystać z wybielania zębów?

Z zabiegów wykonywanych przez specjalistów z naszego bydgoskiego gabinetu stomatologicznego skorzystać może każda osoba posiadająca naturalne zęby i pragnąca wyeliminować rozmaite przebarwienia, by móc uśmiechać się bez jakichkolwiek kompleksów. Oferujemy dwa sposoby wybielania – metodą nakładkową oraz lampą Beyond. Obie dają wspaniałe efekty i wykonywane są dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom.


Przed zdecydowaniem się na zabieg, warto skorzystać z konsultacji w celu sprawdzenia stanu uzębienia. Niektórzy z nas posiadają bowiem zęby, które słabo reagują na substancje wybielające. Poddać zabiegowi nie mogą się:

  • kobiety w ciąży oraz karmiące,
  • osoby uczulone na nadtlenek wodoru,
  • osoby posiadające nadwrażliwość zębów, chore na Parkinsona lub epilepsję,
  • młodzież do 16 roku życia, u której zęby cały czas się rozwijają.


Wybielanie nie jest możliwe na zębach martwych, plombach, mostkach i koronkach.

Co w przypadku, gdy zęby nie chcą stać się białe?

Doskonałym rozwiązaniem na problem trwale przebarwionego zęba jest porcelanowa licówka, która dzięki swojej trwałości oraz uniwersalności zastosowania jest bardzo popularna wśród Pacjentów naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy.

Jaka jest skuteczność past wybielających?

Wielu Pacjentów zadaje sobie pytanie odnośnie tego czy warto decydować się na zabieg, skoro na rynku istnieje wiele specjalistycznych past, które reklamowane są jako wybielające. Otóż są one bardzo skuteczne jeżeli chodzi o usuwanie rozmaitych osadów, jakie gromadzą się na szkliwie, jednak nie mają wpływu na kolor szkliwa. Polecamy je więc do codziennej pielęgnacji (usuwania świeżej płytki), ale nie warto oczekiwać tego, że osiągniemy dzięki nim śnieżnobiały kolor uzębienia.

Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko związane z wybielaniem?

Wykonywane przez nas zabiegi nie oddziałują na uzębienie i zdrowie Pacjentów w jakikolwiek sposób – nie niszczą szkliwa, nie powodują napromieniowania oraz nie wywołują negatywnych reakcji. Dbamy o to, aby każdy Pacjent czuł się komfortowo podczas każdego naszego działania.

 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl