Jesteś tu: Strona główna >> Oferta >> Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Przebarwienia pojawiające się na zębach są problemem dla wielu osób, które chciałyby mieć piękny i zdrowy uśmiech. Niestety, uzyskanie śnieżnobiałego efektu nawet przy bardzo dokładnej higienie jamy ustnej oraz stosowaniu najlepszych środków nie jest łatwe, dlatego polecamy wszystkim z Państwa skuteczne i dające błyskawiczny efekt wybielanie zębów, które stosujemy w naszym bydgoskim gabinecie stomatologicznym. Na czym one polegają i czy rzeczywiście są aż tak skuteczne?

Nasze sposoby na wybielanie

Wybór metody wybielania zębów w Bydgoszczy należy do każdego Pacjenta z osobna. Nasi specjaliści, korzystając z najwyższej jakości urządzeń oraz bogatego doświadczenia, proponują Państwu dwie najbardziej skuteczne:

  • metodą nakładkową,
  • z wykorzystaniem światła.

Wybielanie nakładkowe

Metoda nakładkowa jest bezpieczna i daje 90-procentową skuteczność, w związku z czym jest bardzo często wybierana przez naszych Pacjentów. Korzystamy ze starannie dobieranych środków, które nie powodują zmian chemicznych, nie osłabiają odporności zęba na próchnicę i nie wywołują stanu zapalnego miazgi.


Przed zabiegiem nasi bydgoscy stomatolodzy sprawdzają stan uzębienia i dziąseł każdego Pacjenta - wszelkie ubytki zostają zabezpieczone, kamień jest usuwany, zaś stare i nieszczelne wypełnienia są wymieniane. Pozwala to zachować największe bezpieczeństwo zębów, a najczęściej stosowane są wypełnienia tymczasowe, które są lepszym rozwiązaniem od metod protetycznych (korony i mosty nie zmieniają koloru podczas wybielania).


Dzięki pobranym wyciskom Pacjentów tworzone są specjalne nakładki, które wraz z żelem oddawane są do jego dyspozycji. Żel wybielający aplikuje się do nakładek, które następnie muszą być założone na zęby na czas 8 godzin snu – czynność ta powtarzana jest przez około 10 dni, a efekt przychodzi stopniowo aż do uzyskania zadowalającego Pacjenta efektu. Na czas trwania wybielania wskazane jest nie korzystanie z barwiących pokarmów i napojów, w tym kawy, herbaty napojów barwionych itd. Niekorzystne dla uzębienia jest również palenie papierosów, bowiem odwodnione szkliwo jest w tym czasie wyjątkowo narażone na działanie barwników.


Technika ta jest niedroga, bardzo komfortowa i daje doskonały efekt przy niewielkim nakładzie finansowym Pacjenta. W zdecydowanej większości przypadków zabieg nie musi być przeprowadzany ponownie.

Wybielanie światłem

Nowoczesnym i nowatorskim sposobem uzyskiwania pięknego uśmiechu jest wybielanie światłem, do czego używamy specjalistycznego akceleratora amerykańskiej firmy BEYOND, który daje wspaniałe efekty niezależnie od wielkości przebarwień oraz koloru szkliwa. Celem tego zabiegu jest maksymalne skrócenie czasu oraz możliwość uzyskania śnieżnej bieli zębów nie dłużej niż w godzinę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu niebieskiego światła filtrowanego przez 12 tysięcy światłowodów i specjalny układ optyczny, dzięki czemu całkowicie wyeliminowane zostało szkodliwe promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Efekt byłby jednak niemożliwy do uzyskania bez specjalistycznego żelu opartego na nadtlenku wodoru, dzięki któremu przebarwienia są błyskawicznie utleniane, a zawarte w preparacie substancje w żadnym stopniu nie są szkodliwe dla struktury zęba.


Metoda jest stosowana na całym świecie, sprawdza się doskonale niezależnie od skali problemu i pozwala uzyskać efekty lepsze niż inne metody. Korzystamy z najlepszej na rynku lampy, wielokrotnie docenianej przez branże stomatologiczną, która bezboleśnie pomoże Państwu w uzyskaniu satysfakcji i pewności siebie.


Wymienione wyżej metody są najlepszymi sposobami na uzyskanie długotrwałego efektu i są w stanie wyeliminować największe przebarwienia, z którymi nie są w stanie poradzić sobie pasty wybielające, których zadaniem jest mechaniczne lub chemiczne eliminowanie osadów pojawiających się na powierzchni szkliwa. Nie polecamy ich również w przypadku posiadania kamienia nazębnego – tutaj jedynym sposobem rozwiązania problemu będzie skaling, a więc oferowany przez naszych bydgoskich stomatologów zabieg usuwania twardego osadu.

Czy wybielanie jest bezpieczne?

Dzięki ogromnej liczbie przeprowadzonych przez amerykańskich i europejskich lekarzy specjalistów badań, możemy jednoznacznie stwierdzić, że oferowane przez nas metody wybielania są w pełni bezpieczne dla zębów i dziąseł, a dodatkowo stosujemy sposoby ochrony, takie jak np. osłona dziąseł przy korzystaniu z zimnego światła. Oczywiście niezbędne podczas całego procesu jest stosowanie się do indywidualnych zaleceń specjalisty, który może odmówić wykonania zabiegu w takich przypadkach jak:

  • stany zapalne dziąseł,
  • starte szkliwo zębów,
  • nadwrażliwość na bodźce termiczne,
  • ciąża,
  • zęby martwe lub protezy, których nie da się poddać wybieleniu.


W pozostałych przypadkach nie ma jednak jakichkolwiek przeciwwskazań, a w przypadku wielu powyższych problemów można podjąć się leczenia, dzięki czemu uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu będzie możliwe w przyszłości.

Co po wybielaniu?

Udany zabieg wybielania nie oznacza, że piękne i białe zęby pozostaną takimi na zawsze i już nigdy nie będzie trzeba dbać o kolor ich szkliwa. Konieczna jest ich odpowiednia ochrona i znaczne ograniczenie napojów oraz pokarmów barwiących oraz całkowite zrezygnowanie z nich na 72 godziny po zabiegu. Naszym Pacjentom zawsze zalecamy rezygnację z palenia papierosów, a także skrajnie gorących albo zimnych napojów czy dań. Dla każdego z Państwa zalecenia będą przygotowane indywidualnie, a przy stosowaniu się do nich efekt pięknych zębów można utrzymać przez bardzo długi czas.

 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl