Jesteś tu: Strona główna >> Wyposażenie gabinetu

Wyposażenie gabinetu

Aby skutecznie, bezpiecznie i bezboleśnie leczyć Państwa zęby w naszym bydgoskim gabinecie stomatologicznym, korzystamy tylko z najlepszego wyposażenia, które umożliwia precyzyjne przeprowadzanie różnorodnych zabiegów i osiąganie rezultatów satysfakcjonujących zarówno Pacjentów, jak również nas samych. Urządzenia są nowe, pieczołowicie wyselekcjonowane wśród ogromnej liczby sprzętów renomowanych producentów i dzięki nim jesteśmy w stanie wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi z największą precyzją.

Unity stomatologiczne – podstawa w każdym gabinecie

Najważniejszy w pracy stomatologów z Bydgoszczy jest komfort przeprowadzania zabiegów. Uzyskujemy go dzięki nowoczesnym unitom stomatologicznym, które znajdują się gabinetach. Pierwszy z nich - ADEC 500 to amerykańska konstrukcja, składająca się z dowolnie ustawianych konsoli lekarskiej i asystenckiej, lampy zabiegowej oraz spluwaczki. Fotel posiada panel sterowania, dzięki któremu można ustawić wszystkie te elementy, a także akcesoria w taki sposób, aby jakość pracy specjalisty oraz wygoda Pacjenta były jak najwyższe. Dodatkowymi elementami, które wpływają na funkcjonalność, są:

  • dopasowujący się do głowy Pacjenta zagłówek,
  • obrotowa miska zapewniająca odpowiedni dostęp do Pacjenta,
  • precyzyjny system podawania rękawów.


W drugim gabinecie znajduje się natomiast unit do higienizacji włoskiej firmy OMS, która posiada doskonałą renomę w całej Europie Zachodniej. Możemy dzięki niemu w ergonomicznych i komfortowych warunkach przeprowadzać zabiegi fluoryzacji czy piaskowania, a Pacjent relaksuje się i wygodnie czeka na koniec prac dentysty. Konstrukcja unitu umożliwia zachowanie maksymalnej higieny oraz zapewnia najwygodniejszą komunikację w gabinecie.

Czym znieczulamy Pacjentów?

Bez odpowiedniego znieczulenia nie ma mowy o wykonywaniu zabiegów, które mogą sprawić ból Pacjentom. Dla największego komfortu każdego z Państwa, korzystamy z najnowszej generacji urządzenia znieczulającego Quick Sleeper, które działa natychmiastowo i skutecznie, w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych metod.


Produkt Dental Hi Tec działa według nowoczesnego systemu znieczulenia transkortykalnego (śródkostnego) sterowanego mikroprocesorowo, dzięki któremu nawet podczas najtrudniejszych zabiegów Pacjenci mogą czuć się komfortowo i bez obaw stawiać się w naszym gabinecie stomatologicznym w Bydgoszczy. Cenimy sobie to rozwiązanie ze względu na możliwość znieczulania kilku zębów przy jednej iniekcji, skuteczność nawet w przypadku zapalenia miazgi zęba oraz brak występowania typowych objawów odrętwienia, jakie występują przy korzystaniu ze starszych metod.

Dokładna diagnoza

W każdym gabinecie stomatologicznym muszą znajdować się odpowiednie urządzenia do rozpoznania problemu, bez których skuteczne leczenie nie byłoby możliwe. My korzystamy z aparatu radiologicznego Kodak – dzięki wysokiej precyzji obrazowania, daje nam możliwość wykonywania najlepszych zdjęć. Jego niezawodność oraz bezpieczeństwo, jakie daje zarówno Pacjentom, jak również personelowi sprawia, że mamy do niego pełne zaufanie i jesteśmy w stanie dokładnie rozpoznać Państwa problem, a następnie go wyeliminować. Ogromną zaletą jest również fakt, że zastosowane w nim technologie zredukowały promieniowanie o kilkadziesiąt procent, w związku z czym narażenie się na jakiekolwiek efekty uboczne, wynikające z jego korzystania, ograniczone są do absolutnego minimum.


Musimy wspomnieć także o nowoczesnym sprzęcie do radiografii cyfrowej marki Sirona, dzięki któremu uzyskujemy obraz rentgenowski natychmiast, bez konieczności wykorzystywania błon czy odczynników. Specjalny czujnik, nie wywołujący poczucia dyskomfortu, umieszczany jest w Państwa jamie ustnej, a my za pomocą sterownicy wybieramy ząb będący problemem i po kilku sekundach na ekranie komputera otrzymujemy jego obraz RTG. Dzięki temu, że każdy obraz jest wyśmienicie skalibrowany, dentyście łatwo jest wystawić diagnozę i natychmiast podjąć działania. Tak bezbłędna organizacja naszej pracy to również Państwa komfort, bowiem oszczędzacie czas i macie pewność, że dobór metod leczenia będzie zawsze właściwy.

Profesjonalna chirurgia stomatologiczna

Jedną ze specjalności naszego bydgoskiego gabinetu jest chirurgia stomatologiczna, która niezależnie od rodzaju zabiegu wykonywana jest pod znieczuleniem i za pomocą nowoczesnego sprzętu szwajcarskiej firmy EMS – Piezon Master Surgery. Daje on możliwość precyzyjnego cięcia kości za pomocą ultradźwięków i znajduje zastosowanie w ekstrakcji, resekcji korzeni zębów i wielu innych dziedzinach, jak np. implantologia. Jego wysoka efektywność jest bardzo istotna w trakcie wykonywanie trudnych operacji wymagających największego skupienia oraz dokładności, a jego działanie opanowaliśmy do perfekcji.


Dzięki perfekcyjnym liniom wibracyjnym w w przód i tył oraz górę i dół praca na nim jest dla stomatologa prawdziwą przyjemnością, a możliwość dokładnego działania sprawia, że Pacjenci znajdują się pod najlepszą opieką nawet w trakcie wykonywania trudnych zadań. Nowoczesne technologie pozwalają na optymalne cięcie tkanek twardych bez ich przegrzewania oraz przy bardzo niewielkiej ilości krwi.


Dzięki łatwości dostosowania tego sprzętu oraz jego perfekcyjnej obsłudze, jesteśmy w stanie bezpiecznie wykonywać każdą czynność i eliminować wszelkie problemy odwiedzających nasz gabinet stomatologiczny Pacjentów.

Osadzanie implantów – szybkie i łatwe

Wykonywane w gabinecie zabiegi z zakresu implantologii odbywają się dzięki najnowszej generacji mikrosilnikowi chirurgicznemu niemieckiej firmy KAVO. Jest to urządzenie zapewniające najbardziej precyzyjną prędkość obrotową i moment obrotowy, oraz minimalną wibrację na starcie, dzięki czemu praca jest zawsze bezpieczna i dokładna. Umożliwia nam wykonywanie takich zabiegów jak gwintowanie, wkręcanie implantu czy zakładanie śruby zamykającej szybko, precyzyjnie oraz przy najmniejszym niebezpieczeństwie pomyłki.


Jako że wszczepianie implantów wymaga największej dokładności działania i nie ma w trakcie zabiegów miejsca na pomyłkę, korzystamy ze sprawdzonego rozwiązania posiadającego czytelny wyświetlacz, na którym pojawiają się niezbędne informacje, dające poczucie pewności w trakcie zabiegu – zarówno stomatologom, jak również Pacjentom. Bezboleśnie, szybko i skutecznie – zawsze na to stawiamy.

Na koniec – jednorazowe wybielanie

Jeżeli pragniecie Państwo mieć piękne, białe zęby, dzięki którym częściej będziecie chcieli się uśmiechać, również jesteśmy w stanie zapewnić Wam skuteczność oraz błyskawiczne działanie. W gabinecie do higienizacji znajduje się bowiem uważana przez wielu stomatologów z całego świata za najlepszą w swojej dziedzinie amerykańska lampa Beyond, za pomocą której wykonywane zabiegi są w pełni bezpieczne.

Na czym polega jej działanie? Na zęby nakładany jest specjalny żel oparty między innymi na nadtlenku wodoru, który następnie jest aktywowany przez światło akceleratora. Przechodzi on przez szkliwo do zębiny, a emitowane światło rozbija jego związki, dzięki czemu efekt jest natychmiastowy. Wszelkiego rodzaju przebarwienia są utleniane, zaś efekt białych i lśniących zębów osiągany jest najczęściej w 45 minut (czas może być inny w zależności od indywidualnego przypadku). Efekt utrzymuje się najczęściej przez dwa lata, co jednak uzależnione jest od trybu życia Pacjenta, a same zęby nie wykazują zwiększonej chłonności dla barwiących substancji. Jest to więc niezwykle skuteczne i szybkie rozwiązanie, które zadowala wszystkie osoby odwiedzające nasz gabinet stomatologiczny.


Wszystkie wymienione urządzenia to najwyższa światowa jakość, co w połączeniu z akcesoriami i pomniejszymi narzędziami odpowiednio dobieranymi do przeprowadzanego zabiegu, daje nam możliwość pomagania Pacjentom w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Odwiedzając nasz gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy macie Państwo pewność, że wszelkie prace zostaną wykonane należycie, a doświadczenie specjalistów sprawi, że uzyskacie pomoc zarówno w przypadku bólu, jak i poprawie estetyki uzębienia. Stawiamy również na wygodę Pacjentów, która pozwala na przełamanie strachu przed wizytą u dentysty – przekonaj się, że wcale nie musi być ona bolesna i pełna negatywnych odczuć.

 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl