Jesteś tu: Strona główna >> FAQ >> Implanty zębowe a ząb

Implanty zębowe a ząb

Gabinet stomatologiczno-implantologiczny MałeccyDent zapewnia swoim Pacjentom możliwość skorzystania z najnowocześniejszych metod leczenia – również w zakresie implantologii stomatologicznej. Dentysta pomoże Państwu w odzyskaniu pełnej sprawności oraz atrakcyjnego wyglądu uzębienia. Gabinet został w taki sposób wyposażony, aby nasz stomatolog miał możliwość zapewnienia leczenia zgodnie z obowiązującymi standardami. Jesteśmy również przygotowani do tego, aby wspomagać naszych Pacjentów w rekonstrukcji uzębienia – szczególnie w sytuacji, kiedy osoby zgłaszające się do gabinetu zmagają się ze znacznymi ubytkami bądź też częściowymi brakami uzębienia.


Implanty zębowe (zastępujące korzeń), uzupełnione koroną protetyczną, są obecnie najlepszą z dostępnych w stomatologii metod odtwarzania utraconego zęba – tak pod względem estetyki efektu końcowego, jak również jego bezpieczeństwa i trwałości.

Implanty zębowe - dla kogo?

Wykonywane i wszczepiane w naszym gabinecie implanty zębowe zaleca się Pacjentom, u których została wykonana ekstrakcja, a brak trzonowca czy też przedtrzonowca może mieć poważne skutki: niekorzystnie wpływać na efektywność i skuteczność żucia, jak również znacząco pogarszać estetykę uśmiechu. Wówczas dentysta zaleca zastosowanie implantów zębowych, które pozwolą zastąpić brakujący korzeń, a tym samym – staną się podstawą do rekonstrukcji całkowitej.


Oczywiście z tego rozwiązania mogą skorzystać także Pacjenci, którzy stracili ząb nie tylko wskutek ekstrakcji, ale również choroby przyzębia, urazu mechanicznego lub też innej, niewspomnianej wyżej przyczyny.

Najważniejsze korzyści

Dla wielu Pacjentów zgłaszających się do bydgoskiego gabinetu implanty zębowe są przede wszystkim jednym z działań mających na celu poprawę estetyki uzębienia. Oczywiście mają one na to wpływ, jednak nie można zapominać o najistotniejszych kwestiach związanych z funkcją żucia.


Po pierwsze – brak któregokolwiek z zębów automatycznie zmusza sąsiadujące z nim do przejęcia ciężaru żucia. Tym samym – może doprowadzić do nierównomiernego rozłożenia siły nacisku i przedwczesnego niszczenia np. trzonowca lub przedtrzonowca. Konsekwencją może być również niedokładne mielenie pokarmu, a co za tym idzie – problemy z układem trawiennym.


Po drugie – długie zwlekanie (po ekstrakcji) z wszczepieniem implantu może niekorzystnie wpłynąć na jego przyjęcie. Wskutek zmian w strukturze uzębienia zęby automatycznie się przemieszczą – nie będą to zmiany widoczne dla oka, jednak z perspektywy wspomnianej już wcześniej funkcji żucia – niezwykle znaczące. Warto więc skonsultować się ze stomatologiem, który wskaże Państwu najbardziej korzystny termin na wykonanie zabiegu.


Po trzecie – wszczepienie implantu zębowego nie jest zabiegiem wymagającym całkowitego znieczulenia ani hospitalizacji. Jest to zabieg przeprowadzany w naszym gabinecie pod znieczuleniem miejscowym.


 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl