Jesteś tu: Strona główna >> Oferta >> Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech to w dzisiejszych czasach nie tylko domena gwiazd filmu czy muzycznych scen – dzięki błyskawicznemu rozwojowi stomatologii estetycznej każdy z nas może pozwolić sobie na poprawę wyglądu swojego uzębienia. Skorzystanie z zabiegów oferowanych przez nasz bydgoski gabinet stomatologiczny otwiera przed każdym możliwość nabrania pewności siebie i uzyskania lepszego samopoczucia na co dzień. Czym się zajmujemy i w czym tkwi siła tego działu stomatologii?

Po pierwsze – czyszczenie

Podstawą w zachowaniu zdrowego i pięknego uśmiechu jest regularne czyszczenie zębów z przebarwień różnego rodzaju, które powstają w wyniku odkładania się na ich powierzchni barwników zawartych w napojach, pożywieniu, a także dymie nikotynowym. Wszystko to powoduje nie tylko szarzenie czy żółknięcie szkliwa, ale również stwarza lepsze warunki do rozwoju bakterii. Zwalczamy również kamień, który jest niezwykle twardy i nie da się go usunąć zwykłymi, domowymi metodami takimi jak pasta do zębów czy też nić dentystyczna. Warto szybko podjąć decyzję o usuwaniu zanieczyszczeń, bowiem w miarę ich pogłębiania się, może rozwijać się próchnica, a zęby z biegiem lat stawać się będą coraz słabsze. Wtedy na działanie może być za późno albo zabiegi będą dużo droższe ze względu na większą ilość prac, jakie będzie musiał wykonać stomatolog.


Oferowane Państwu zabiegi skalingu i piaskowania odbywają się przy pomocy najnowszej generacji urządzeń, które szybko i całkowicie bezpiecznie dla Pacjenta oczyszczają szkliwo. Dają nam one możliwość dostosowania siły i rodzaju pracy, w związku z czym jesteśmy w stanie dostosować działania do indywidualnych potrzeb oraz problemów każdego Pacjenta. Możliwe jest także wykonywanie zabiegów na osobach posiadających bardzo słabe zęby albo krwawiące dziąsła. Wypolerowanie czyszczonych powierzchni oraz zastosowanie preparatów zawierających fluor daje końcowy efekt w postaci pięknego i wzmocnionego uzębienia, a do tego zabezpieczenie przed nadmiernym barwieniem.

Po drugie – wybielanie

Jeszcze kilka lat temu wybielanie zębów było traktowane jako fanaberia bogaczy, a dzisiaj jest to zabieg, z którego korzystają ludzie w różnym wieku, o odmiennym statusie społecznym oraz potrzebach. Nie jest skomplikowany, przebiega w błyskawicznym tempie, a do tego jest całkowicie bezbolesny. Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w używanym przez naszych dentystów sprzęcie amerykańskiej firmy Beyond, proces wybielania nie trwa dłużej niż godzinę, jest niezwykle skuteczny i dostępny w atrakcyjnych cenach.


Na czym polega zabieg wykonywany w naszym gabinecie stomatologicznym w Bydgoszczy? Na powierzchnię zębów nakłada się specjalny żel wybielający, który zbudowany jest między innymi z nadtlenku wodoru, a następnie stosuje się światło emitowane przez akcelerator. Przyspiesza ono przechodzenie żelu przez szkliwo do zębiny i tym samym przyspiesza działanie preparatu, rozbijając związki nadtlenku wodoru poprzez zwiększanie emitowanych częstotliwości. Dzięki temu proces odbywa się wewnątrz struktury zębów, w związku z czym przebarwienia są skutecznie i błyskawicznie utleniane. Zastosowanie w żelu specjalnych składników sprawia, że wybielanie przebiega w czasie zwykle nie dłuższym niż godzina, a skuteczność jest osiągana niezależnie od stanu zębów Pacjenta i jego potrzeb. Technologia wykorzystywana w naszym gabinecie osiągnęła ogromną popularność na całym świecie i stosuje się ją w tym momencie już w ponad stu krajach. Uśmiech staje się po tym działaniu piękny i lśniący, a zęby w trakcie zabiegu nie są narażone na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Poleca się powtarzanie wybielania raz na 2 lata, bowiem po tym czasie na zębach ponownie mogą pojawiać się przebarwienia. W gabinecie stomatologicznym w Bydgoszczy korzystamy również z metody nakładkowej, która także jest niezwykle skuteczna i tańsza.

Po trzecie – korekta kształtu

Na stomatologię estetyczną składa się również korekta kształtu zębów oraz rekonstruowanie ich braków. Celem tego działu jest przecież uzyskanie piękna uśmiechu, a w przypadku utraty czy złamania zęba jest to niemożliwe. Oprócz mało atrakcyjnego wyglądu, tego rodzaju problemy wpływają negatywnie również na wygląd twarzy, np. przyspieszając pogłębianie się bruzd w obrębie ust czy zmarszczek, prowadząc do opadania policzków, a nawet wysuwania się dolnej szczęki w przód.


Istnieją jednak sposoby na wyeliminowanie tych problemów, a my obserwując najnowsze trendy i zaopatrując gabinet w nowoczesne sprzęty oraz narzędzia, wykorzystujemy najlepsze z nich. Aby w żaden sposób nie wpływać na naturalną strukturę zęba, korzystamy z materiałów kompozytowych, takich jak licówki czy wypełnienia, zaś po rozwiązania protetyczne, chirurgiczne oraz ortodontyczne sięgamy w ostateczności, kiedy inne sposoby na nic się nie zdadzą. Twarde i dostosowujące się pod względem koloru uzębienia materiały, wpływają na piękno uśmiechu i odznaczają się bardzo dużą trwałością. Jeżeli więc macie Państwo jakikolwiek problem z ukruszonym, pękniętym albo nierównym szkliwem, zgłoście się do nas – w zakresie naszych działań leżą również zabiegi związane z pozbywaniem się diastemy, eliminowaniem wrodzonych ubytków szkliwa oraz zmniejszaniem czy zwiększaniem długości zębów. Jesteśmy w stanie perfekcyjnie imitować ludzkie zęby, ponieważ korzystamy z najlepszych obecnie protez, koron, mostków oraz licówek stomatologicznych, dzięki czemu wyeliminujemy nawet największe ubytki w uzębieniu czy wadliwe ich ustawienie.


Wszystko po to, aby uśmiech był piękny i pozwalał pewnie poczuć się w towarzystwie. Znając potrzeby współczesnych Pacjentów, wybieramy najlepsze środki, które w atrakcyjnej cenie i błyskawicznie pozwolą pozbyć się wszelkiego rodzaju problemów.

Stomatologia estetyczna - przypadek 1 - licówki i mosty


Stomatologia estetyczna - przypadek 2 - licówki i korony pełnoceramiczne


Stomatologia estetyczna - przypadek 3 - korony protetycznye


 

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny MałeccyDent
ul. Szubińska 57 86-005 Białe Błota/Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie
Tel.: 662-11-80-80 | E-mail: jmalecka@op.pl | zmalecki@op.pl | http://www.maleccydent.pl